top of page

Report z dvojzápasu

17. 11. 2014

Začněme pozitivně. Konečně jsme prolomili sérii neúspěšných výsledků, v tabulce, alespoň do příštího víkendu, poskočili na přijatelné osmé místo, dali konečně pár gólů a opět jich nedostali moc. Získali jsme tři body, ale upřímně, chtěli jsme víc. Takže ve zkratce: Pozitiva... ale mohli jsme hrát líp.

Fénix Praha - Players of Uftaland 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Polinský (Řanda, Langer) - 8. Fazekaš (Hartoch), 9. Janota, 37. Medlík (Chriaštel). Rozhodčí: Rezek, Skramužský. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:29. Vývoj utkání: 1:0, 1:3.

Sestava Fénixe: Dressler - Slavíček, Langer, Nepovím, Kufčák, Volkán, Barczi (A),  Řanda (C), Polinský, Kajzar, Hnath, Zvánovec (A).

Komentář: Po utrápeném zápase s Gobliny, kteří nás ve velmi skromném počtu porazili 3:0 a my tak poprvé vyšli nejen brankově, ale i bodově naprázdno, v nás zápas s Uftalandem zanechal podobné pocity. Velká územní převaha, ale ne už tak na šance, potažmo na góly.

Brankář hostí Nágl musel čelit množství dalekonosných, či přímo tzv. "propagačních" ran a když už nějaká z nich vypadala nadějně, tak je bezpečně odvracel. Nestačil jen na Timovu dorážku z úvodu zápasu.

Na druhé straně na Martina se práce valila ve fázích. V první třetině to byly zejména dvě přesilovky Uftalandu, které ještě gólem neskončily. Vyrovnání přinesla až dorážka zblízka, která se do branky odrazila od ramene našeho brankáře. O minutu na to bylo pro nás ještě hůř, když točená střela Martina Janoty zaplula přímo pod břevno a obrat byl dokonán.

V druhé i třetí třetině praktikoval Uftaland zasunutou obranu s občasnými nebezpečnými výpady, kde jeden skončil pod Martinovým betonem a druhý na tyči.

Brankovou konstrukci jsme trefili ve třetí třetině i my, ale k vyrovnání nás soupeř nepustil. Naopak necelých devět minut před koncem napřáhl Martin Medlík ke střele, která přes dva clonící hráče se štěstím proklouzla až do branky. Nám už nepomohla ani závěrečná power-play, do šaten jsme šli zklamaní a vymýšleli, co další den s Vyprahlem udělat jinak.

Vyprahlo Praha - Fénix Praha 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 14. Baráth (Starý), 26. Čadek (Baráth), 32. Čadek (Starý) - 6. Polinský (Chvosta), 10. Polinský (Chvosta), 19. Řanda (Chvosta), 35. Barczi (Langer, Chvosta), 43. Chvosta (Barczi), 43. Polinský (Hnath), 45. Langer (Chvosta). Rozhodčí: Vencl, Krejcar. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:35. Vývoj utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:7.

Sestava Fénixe: Dressler - Slavíček, Langer, Nepovím, Kufčák, Chvosta, Barczi (A),  Řanda (C), Polinský, Kajzar, Hnath, Zvánovec (A).

Komentář: A vymýšlet jsme nemohli nijak dlouho. Nabízelo se hned několik de-ja-vu. Znovu pod umělými světly, pod kterými jsme ještě nevyhráli, opět proti početně oslabenému soupeři a stejně jako proti Uftalandu, i teď na nás čekal sok prahnoucí po ukončění šňůry proher.

Zatímco na první dva faktory jsme  se snažili nebrat ohled, tak na touhu Vyprahla po vítězství jsme se před zápasem upozornili. Bylo super vidět na našem ukazateli skóre velmi brzy dvojku, po dvojité spolupráci dua Polinský-Chvosta. Bohužel jsme snad až příliš začali věřit v protržení naší smolné série, protože minutu a čtvrt před koncem první části přišla studená sprcha ve formě branky Vyprahla. Střela přes clonu propadla až do sítě a do přestávky se šlo na dostřel.

Po ní jsme se opět rychle dostali na dvoubrankový náskok po spolupráci Kuby Chvosty a Tomáše Řandy. Vyprahlo se však vzchopilo a důrazem před brankou se opět domohlo snížení. Tři minuty před koncem jsme měli šanci opět odskočit, když nám chybná rozehrávka brankáře Čermáka nabídla přesilovku. Ta ale naopak dala vyniknout Martinovi v naší bráně, který musel likvidovat tři úniky domácích. Odpočinout jsme si tak šli opět za jednobrankového rozdílu.

Třetí třetina začala neslavně. už po minutě zařídil Václav Čadek vyrovnání a my museli napnout všechny síly ke koncentraci a zahánění černých myšlenek. Vyrovnaný stav trval 225 sekund, po kterých nás vrátil do vedení Tomáš Barczi, po asistencích Lukáše Langera a - dnes již počtvrté - Kuby Chvosty. Vypadalo to s námi veseleji, ale Vyprahlo, ač v pouhých sedmi hráčích, vytrvale hrozilo. Zlomovou pasáží tak byla zuby nehty ubráněná přesilovka pět minut před koncem, po které se uvolnil Barczi a od nohy, jak jinak než Kuby Chvosty, se míček odrazil do sítě. Euforie byla velká a vybuchla už o deset vteřin později znovu, když svým hat-trickem definitivně rozhodnul zápas Timo (mimochodem jediný gól zápasu bez přispění Kuby Chvosty).

Vyprahlo ještě zkusilo power-play, ale ta jen vedla k pojišťovací brance Lukáše Langera na kterou svou pátou asistencí v zápase přispěl (už vám to taky přijde monotematické?) Jakub Chvosta.

Těžko v takovém zápase vyzdvihnout jednotlivce. Nejen, že jsme dnes bojovali všichni jako tým, ale mezi šesti (!) body Kuby, hat-trickem Tima nebo 31 zákroky Martina se těžko vybírá ten hlavní přínos k vítězství. Patří prostě všem.

Sluší se však říct, že konečné skóre jen stěží odpovídá průběhu zápasu. To, že jsme si takový výsledek přáli, je naopak v kontrastu s tím, jak těžce se dnešní vítězství rodilo. Vyprahlo podalo obětavý a fyzicky jistě nesmírně náročný výkon, kterému patří absolutorium.

Celkově jsme se v obou zápasech dost natrápili. Ač tomu pondělní výsledek nakonec neodpovídá, koncovka je od zápasů s Gobliny naší velkou starostí a snad nám to tam teď zase začne padat. Z vytoužených pěti bodů máme nakonec tři a stejný počet zápasů nám zbývá odehrát do zimní přestávky. Už nyní je ale jasné, že na jaře nás čeká ještě spousta práce.