top of page

S Hanspaulkou poprvé za tři body!

12. 10. 2014

Dva zápasy ve dvou dnech nakonec Fénix zvládl tak, jak si předsevzal. Proti silným Rafanům jsme odvedli slušný výkon a dnes proti Hanspaulce jsme si připsali naše první ligové vítězství v základní hrací době. Třemi góly se blýsknul Láďa a stejný počet bodů si za gól a dvě asistence připsal i Tomáš Barczi.

Hanspaulka - Fénix Praha 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Sus, 26. Ježek T. (Vajnar), 29. Vajnar (Kos) - 5. Kajzar (Slavíček), 5. Čihák (Řanda), 14. Volkán, 28. Barczi (Volkán), 35. Čihák (Barczi), 45. Čihák (Barczi). Rozhodčí: Augustýn, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:32. Vývoj utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Sestava Fénixe: Dressler - Slavíček, Langer, Kufčák, Volkán, Barczi (A),  Řanda (C), Čihák, Kajzar, Hnath.

Komentář: Na povedenou třetí třetinu proti Rafanům se nám povedlo navázat i v úvodním dějství dnešního zápasu. Soupeř, který k zápasu nastoupil s osmi hráči v poli nám nabídl velmi dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou jsme, i přes kostrbatý začátek, dokázali góly Péti a Ládi využít. Poprvé jsme tak od začátku zápasu vedli a nemuseli dohánět ztrátu. Soupeř se v průběhu třetiny sice dostával do tlaku, ale obrana spolu s dnes jistým Martinem v bráně náskok v klidu bránila. Naopak v závěru úvodní části se uvolnil Jirka Volkán a konečně protrhl střeleckou smůlu. Na přestávku jsme tedy šli za důvěrně známého stavu 3:0, tentokrát však konečně v náš prospěch.

Druhé dějství nabídlo mnohem aktivnější hru Hanspaulky. Na Martina vyslali celkem 16 střel a tři z nich skončily za jeho zády. Důležitá proto byla trefa Tomáše Barcziho, který nám tak zachoval náskok.

Třetí část tedy byla plně ve znamení snahy o udržení náskoku. Velkým momentem byla trefa Ládi v páté minutě, která nám opět dopřála dvobrankové vedení. To se povedlo udržet i přes závěrečnou powerplay soupeře, při které naopak Láďa dokázal završit svůj hat-trick.

Další zápas nás čeká příští sobotu proti A.S.H.F.