top of page

Fénix povstával, ale na lídra nestačil

11. 10. 2014

Fénixové povstávali, ale až k oblakům dnes nedolétli. Rafanům, staronovým lídrům soutěže, jsme po boji podlehli v poměru 5:8. V hodnocení ale převládají spíše pozitiva. I když jsme (pro nás už skoro klasicky) nechali soupeře odskočit do velkého gólového trháku, nesložili jsme zbraně a během pár minut ve třetí třetině se dostali na konečný tříbrankový rozdíl.

Fénix Praha - Rafani Praha 5:8 (1:3, 1:5, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Hnath (Zvánovec, Kajzar), 24. Zvánovec, 31. Hnath (Řanda, Langer), 37. Zvánovec (Čihák, Kajzar), 38. Řanda (Kufčák). - 3. Matyaš (Dlouhý), 10. Kleisner (Polanský), 13. Dlouhý, 16. Dlouhý (Vondráček), 16. Dlouhý (Vondráček), 19. Kleisner (Břeský, Zgraja), Borovský (Dlouhý), Kleisner (Břeský). Rozhodčí: Vencl. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:37. Vývoj utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7, 2:8, 5:8.

Sestava Fénixe: Dressler - Slavíček, Langer, Kufčák, Volkán, Zvánovec (A),  Řanda (C), Čihák, Kajzar, Hnath

Komentář: Proti jednomu ze tří neporažených týmů ligy jsme nastoupili v dost oslabené sestavě. Útoku chyběli hned tři nejproduktivnější hráči a o dva muže byla oslabena i obrana. Tomu, a také jistému respektu ze soupeře byla podřízena i taktika, která dnes z naší strany rozhodně nebyla nastavena nijak ofenzivně. Nezřídkakdy jsme si pomáhali vyhazováním a vysokými loby a čekali na příležitosti. Ty se naskytly v přesilových hrách, které nám soupeř nabídl čtyři. Povedlo se nám proměnit hned tři z nich, což je tolik, co ve všech našich předešlých soutěžních i nesoutěžních utkáních dohromady. Na druhou stranu Rafanům jsme početní převahu nabídli dvakrát a soupeř obě vyloučení potrestal a potřeboval k tomu dohromady jen 49 vteřin.

Martin Hnath, Mikuláš Zvánovec a Tomáš Řanda si odbyli své letošní gólové premiéry, Miky dokonce "oslavil" trojbodový zápas. V tomto ohledu však hvězdou zápasu byl bezesporu Rafan Tomáš Dlouhý, který zaznamenal téměř čistý hat-trick a k tomu ještě dvě gólové asistence a podílel se tak na pěti z osmi rafaních tref.

Na delší analýzu dnešního zápasu není čas, jelikož již zítra brzy ráno nás čeká souboj se sousedem z tabulky. HC Hanspaulka s sebou nese pověst tvrdého a fyzického týmu a naše poslední konfrontace s tímto stylem dopadla "kolínským debaklem". To je však historie, nyní jsme plni pozitivního myšlení z vyhrané třetí třetiny a zítra jsme plně odhodlaní přidat další body do sbírky!