top of page

Fénix úspěšný v Hostivaři

28. 9. 2014

Ve svém třetím zápase jsme se dočkali prvních bodů a prvního vítězství! Na hřišti HBC Hostivař se odehrála strhující bitva ve které se třikrát měnilo vedení a nakonec se o výsledku rozhodovalo až v samostatných nájezdech, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Timo Polinský, jenž tak završil svoje hat-trickové a čtyřbodové vystoupení!

Hostivař C - Fénix Praha 3:4 po sn. (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Novotný (Novák), 21. Novák (Brabec), 36. Novák - 21. Polinský (Řanda), 33. Polinský (Čihák), 34. Chvosta (Polinský, Volkán), rozhodující nájezd Polinský Rozhodčí: Vencl. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:36. Vývoj utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Sestava Fénixe: Dressler - Slavíček, Huml, Kufčák, Volkán - Zvánovec (A), Řanda (C), Čihák, Polinský, Hnath, Chvosta

Komentář: Za slunného zářijového odpoledne se v hostivařské KOMA Areně sešla dvě mužstva s výraznou motivací k vítězství. Zatímco Fénix cítil šanci na zisk svých prvních bodů, Hostivař C usilovala o první úspěch na domácím hřišti.

Domácí celek začal aktivněji a již v prvních minutách se mu podařilo zasypat brankáře Fénixe několika střelami. Později se sice hra začala vyrovnávat, avšak nepovedené střídání znamenalo trest pro naši hráčskou lavici, jenž v šesté minutě střelou skrz klubko hráčů dokázala Hostivař využít. Opět tedy Fénix prohrával a i přes zlepšený výkon (1. třetina nakonec skončila 12:12 na střely) odcházel do kabin bez vstřeleného gólu.

Druhá část měla být zcela v naší režii. Avšak místo přetavení tlaku v gólový úspěch došlo k chybě a nedorozumění v našem brankovišti, kdy vykutálený míček zpod Martinovy výstroje nejdříve zpozoroval Ondřej Novák a zařídil tak Hostivaři již dvougólový náskok.

Ten však vydržel jen několik vteřin, po kterých Timo prodloužil svou gólovou sérii na tři zápasy, dostal nás opět nadostřel a vybojoval naději na úspěch. Ačkoliv na střely jsme třetinu vyhráli 15:8, na góly skončila nerozhodně 1:1 a ve třetí třetině nás pořád čekala velká práce.

Její první polovina byla co do gólů nejzajímavější z celého zápasu. V rozmezí 56 vteřin se nám díky brankám Kuby Chvosty a Tima Polinského podařilo otočit skóre a vypadalo to, že jsme konečně našli způsob jak z tlaku těžit góly. Pohodovému dohrání zápasu ale zabránil opět zmatek před vlastní bránou, kdy Tomáš Řanda tečoval střelu těsně před Martinem, který už nestihl zareagovat ideálně a po krátkém šermování na brankové čáře se Hostivař dočkala vyrovnání.

Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby, ačkoliv v posledních pěti minutách nám bylo nabídnuto několik přesilovek. Naopak Hostivaři se ještě v úplném závěru podařilo nastřelit tyčku.

O osudu zápasu tak rozhodla nájezdová loterie, kdy ze tří sérií byl úspěšný pouze Timo a dovedl tak Fénix k prvnímu vítězství.